Leśne warsztaty w Estonii

Leśne warsztaty w Estonii

W dniach 24.04 – 30.04 Polski Klub Ekologiczny w Krakowie, Koło Miejskie w Gliwicach wraz ze studentami Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wziął udział w tygodniowych, międzynarodowych warsztatach poświęconych tematyce leśnej. Spotkanie było częścią realizowanego przez PKE w Gliwicach, MAS Sdružení SPLAV oraz  Lääne-Harju Koostöökogu projektu Erasmus+ pt. „Enclaves of Life”.

Studenci z trzech krajów: Polski, Estonii i Czech spotkali się w prowincji Harjumaa, w północnej części Estonii, aby wymienić się wiedzą i doświadczeniami, oraz poznać lokalne praktyki leśne. Wśród podejmowanych tematów znalazły się m.in. chaga, carbon offset, biomasa oraz zrównoważone zarządzanie lasami. Niemal 30 uczestników przemierzyło dziesiątki kilometrów w terenie, poznając bory świerkowe, brzeziny, bagniska oraz torfowiska, poznając lokalną florę i faunę oraz zaangażowało się w budowę budek lęgowych dla ptaków.

Z dużą przyjemnością obserwowaliśmy zaangażowanie i ciekawość wśród studentów z trzech krajów, którzy dyskutowali do późnych godzin wieczornych. Niezwykle budujące jest widzieć młodych ludzi z tak dużą pasją i sercem dla przyrody!

 

Kolejne leśne warsztaty już w lipcu! Do zobaczenia w Czechach!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *