Ostatnie pożegnanie Janiny Sokołowskiej

Ostatnie pożegnanie Janiny Sokołowskiej

Z przykrością informujemy, że w dniu 4 kwietnia 2022 odeszła nasza droga koleżanka Śp. Janina Sokołowska. Janina była aktywistką Polskiego Klubu Ekologicznego w Gliwicach przez długie lata, a tak naprawdę – od początku jego aktywności.

Jej autorski program „Żywność ekologiczna i testowana dla mieszkańców terenów uprzemysłowionych” uczynił organizację sławną praktycznie na całą Polskę i poza jej granicami. Było to czasy, kiedy niewiele osób znało to pojęcie. Z niezwykłą energią poszukiwała rolników mogących dostarczyć ekologiczne warzywa. Z jej pomysłu i inicjatywy powstała sieć sklepów na Śląsku z warzywami ekologicznymi, w których członkowie organizacji pobierali próbki i oddawali do Stacji Chemiczno-Rolniczej w Gliwicach w celu analizy na metale ciężkie. Miało to miejsce pod koniec lat 90-tych, kiedy jeszcze nie funkcjonowała ustawa o rolnictwie ekologicznym.

Z jej inicjatywy przez około 20 lat organizowany był Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej. Niestety, organizacja kiermaszu została tymczasowo zawieszona z uwagi na pandemię COVID-19. Była autorką wielu publikacji, organizatorką warsztatów i konferencji. Swoją niespożytą energię kierowała tam, gdzie można było coś nowego zrobić, ożywić, albo po prostu komuś pomóc. A przy tym wszystkim miała znakomite poczucie humoru, była uśmiechnięta i życzliwa dla innych ludzi.

Żegnaj Jaśka, będzie nam Ciebie brakowało,

Przyjaciele z Polskiego Klubu Ekologicznego KM w Gliwicach

Msza żałobna odprawiona będzie 9 kwietnia br. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach przy ul. Daszyńskiego 2 o godz. 10:00. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach o godz. 11:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *