Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach

Rozmawiajmy o Zielonym Ładzie i Wspólnej Polityce Rolnej – Audycje

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania serii podcastów na tematy związane z Zielonym Ładem i Wspólną Polityką Rolną.

Audycje prowadzi Pani Ewa Podolska – dziennikarka radia TOK FM, prowadząca audycje nt. ekologii, prawa, medycyny, psychologii, filmu.

Rozmowa na temat rolnictwa ekologicznego – jak wygląda sytuacja rolnictwa ekologicznego w Polsce po wprowadzeniu nowej ustawy z dnia 23 czerwca 2022 r. o rolnictwie ekologicznym i produkcji ekologicznej?

Gościem audycji jest Pani Urszula Sołtysiak – ekspertka w dziedzinie rolnictwa ekologicznego, rzecznik Polskiej Izby Żywności Ekologicznej – organizacji sektorowej, zrzeszającej rolników, producentów, przetwórców i sprzedawców branży certyfikowanej żywności ekologicznej.

Rozmowa na temat dobrostanu zwierząt gospodarskich – czym jest dobrostan zwierząt, dlaczego jest istotny, jak wygląda obecna sytuacja i co można zrobić, aby go poprawić?

Gościem audycji jest Pani Justyna Zwolińska – Doktorantka w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW, prawniczka, specjalistka w dziedzinach związanych z rolnictwem, ekologią, polityką żywnościową oraz dobrostanem zwierząt, koordynatorka ds. rzecznictwa Koalicji Żywa Ziemia.

Rozmowa na temat pestycydów – obecna sytuacja, wpływ pozostałości pestycydów w żywności, dlaczego ograniczenie stosowania pestycydów jest istotne i propozycja Komisji Europejskiej w Strategii „Od pola do stołu”.

Gośćmi audycji są Państwo Marcin Galicki i Marzena Poniatowska-Galicka – założyciele Programu FoodRentgen publikującego konsumenckie raporty i rankingi produktów spożywczych. Z wykształcenia ekonomiści, absolwenci Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej Akademii Ekonomicznej.

Źródło ikon: https://uxwing.com/

Projekt finansowany w ramach programu IMCAP Unii Europejskiej.

Treść niniejszych publikacji przedstawia wyłącznie poglądy ich autora i jedynie autor ponosi za nie odpowiedzialność. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za wykorzystanie zawartych w nich informacji.