Warsztaty leśne – Czechy

Warsztaty leśne – Czechy

W dniach 20. – 26.07.2022 odbyły się w Czechach (Orlicke Hory), leśne warsztaty skierowane do studentów kierunków leśnych i przyrodniczych. Warsztaty były częścią realizowanego przez PKE w Gliwicach, MAS Sdružení SPLAV oraz Lääne-Harju Koostöökogu projektu Erasmus+ pt. „Enclaves of Life”.

W czasie tygodniowych warsztatów, studenci przemierzyli ponad 30km szlaków, brali udział w lasoterapi, poznali techniki pozyskiwania nasion w wyłuszczarni, pracowali nad wypalaniem węgla drzewnego, w skansenie budowali proste konstrukcje wykorzystywane do polowań w czasach średniowiecznych, gotowali nad ogniskiem, poznali zasady agroleśnictwa oraz zdobyli widzę na temat lokalnej flory i fauny. Zajęcia były bardzo zróżnicowane: praktyczne, terenowe i teoretyczne, a wszystko w urokliwym regionie Gór Orlickich. To musiało się udać!

Warsztaty były bardzo intensywne, a wiedza którą studenci zdobyta – bezcenna. Oczywiście, nie zabrakło czasu na wzajemną integrację, wymianę opinii i zwyczajne poznawanie okolicy. Spotkania z naszymi studentami to czysta przyjemność i mamy nadzieję, że będzie ich więcej 🙂

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *